
Jak szybko i bez kolejek otrzymać skierowanie na rezonans magnetyczny przez Internet?
Potrzebujesz recepty, zwolnienia lub konsultacji lekarskiej?
Zamów terazSkierowanie na rezonans magnetyczny do dokument, którego potrzebujemy w wyjątkowych przypadkach. W świadomości wielu ludzi, aby zdobyć skierowanie należy udać się na wizytę do lekarza pierwszego kontaktu. Tam, po przedstawieniu mu naszych dolegliwości, lekarz wystawi nam skierowanie do odpowiedniej, specjalistycznej poradni. Jest to ścieżka jak najbardziej słuszna, jednak bardzo tradycyjna. Dziś, dzięki telemedycynie i ofertom platform Internetowych, możemy pozyskać takie skierowanie o wiele szybciej i prościej. W dzisiejszym artykule podpowiemy, jak pozyskać skierowanie na MRI przez Internet. Zapraszamy do lektury!
Co to jest badanie rezonansem magnetycznym?
Rezonans magnetyczny (MRI) to badanie, które wykorzystuje działanie pola elektromagnetycznego do pozyskiwania obrazów określonej części lub okolicy ciała. Po uruchomieniu aparatu do MRI, urządzenie zaczyna generować pole elektromagnetyczne, które wymusza uporządkowanie protonów wodoru w komórkach. Gdy wracają one do pozycji wyjściowej, generują falę radiową odbieraną przez aparat i przekształcaną w obraz. Rezonans magnetyczny ma zastosowanie w niemal każdej dziedzinie medycyny, dlatego też skierowanie na to badanie możemy otrzymać w wielu przypadkach. Jeżeli zauważamy u siebie niepokojące objawy, lekarz po konsultacji może skierować nas na rezonans głowy, kręgosłupa, jamy brzusznej, a także stawów i kończyn.
Jak otrzymać skierowanie na rezonans magnetyczny bez kolejek?
Jeżeli tylko mamy pewność, że MRI to badanie, którego potrzebujemy, możemy zdobyć skierowanie w zaledwie kilkanaście minut i to bez wychodzenia z domu, z pominięciem niewygodnych kolejek. Procedura pozyskania skierowania sprowadza się do odwiedzenia strony Internetowej wybranej platformy medycznej. Jeżeli tylko dana platforma posiada w swojej ofercie daną usługę, możemy przystąpić do wypełniania formularza medycznego. Formularz składa się zazwyczaj z kilkunastu pól, w których powinniśmy podać nasze dane osobowe, a także dodatkowe informacje dla lekarza. Następnie powinniśmy opłacić konsultację, gdyż tylko wniesienie opłaty gwarantuje przekazanie naszego zgłoszenia do systemu, a także na dołączenie do kolejki oczekujących pacjentów. W umówionym czasie lekarz skontaktuje się z nami. Najczęściej rozmowa przybiera formę telefoniczną, ale czasami jest to również wideo połączenie przez wybrany komunikator.
Podczas konsultacji lekarz przeprowadzi z nami wywiad medyczny, wypytując dokładnie o nasze dolegliwości. Warto jest zaangażować się w taką rozmowę i udzielać lekarzowi wyczerpujących informacji. Im lepiej opiszemy nasz problem, schorzenie lub to, z czym się zmagamy, tym lepsza decyzję w naszym imieniu podejmie lekarz. Jeżeli wystąpią przesłanki do skierowania nas na badanie MRI, lekarz poinformuje nas o wprowadzeniu do systemu medycznego takiego skierowania. My natomiast otrzymamy skierowanie w formie cyfrowej. Oznacza to, iż skierowanie jest już w systemie medycznym, a my, aby zapisać się na badanie potrzebujemy jedynie znać numer PIN tego skierowania. Numer taki otrzymamy w wiadomości SMS lub email, zaraz po zakończonej konsultacji.
Czy lekarz może odmówić wystawienia skierowania na badanie MRI?
Co do zasady lekarz jest osobą, która decyduje o wystawieniu odpowiedniego dokumentu. Jeżeli podczas wywiadu medycznego lekarz stwierdzi, że nie ma przesłanek do wykonania badania MRI, może odmówić wystawienia skierowania. Podobnie jak w przypadku e-recepty, lekarz może odmówić jej wypisania, jeżeli na przykład stan zdrowia pacjenta nie pozwala na przyjmowanie określonych leków. Dlatego bardzo ważne jest, aby podczas konsultacji uważnie i skrupulatnie wyjaśnić na czym polega nasza przypadłość i dlaczego potrzebujemy skierowania na rezonans magnetyczny. Jeżeli jednak lekarz nadal podtrzyma swoją decyzję o nie wystawieniu dokumentu, możemy ubiegać się o zwrot kosztów porady, o ile wewnętrzna polityka danego portalu przewiduje taką sytuację.
Jak zrealizować e-skierowanie?
Każde skierowanie wprowadzone do systemu medycznego otrzymuje swój unikalny numer PIN. Numer ten otrzymamy zaraz po zakończonej konsultacji. Naszym zadaniem jest zadzwonienie lub osobiste udanie się do poradni wykonującej badania MRI. Konsultant zapyta nas zarówno o nasz numer PESEL, a także poprosi o kod PIN. Na podstawie tych dwóch danych, konsultant stwierdzi ważność dokumentu, a następnie zaproponuje termin badania.
Mamy szczęście, że dziś pacjent znalazł się w centrum uwagi, a podmioty medyczne dostosowują swoją ofertę tak, aby była ona jak najbardziej komfortowa i dawała najwięcej korzyści. Na takim podejściu korzystają wszyscy. Pacjenci wiedzą, że zostali znakomicie obsłużeni i czują się zopiekowani. Lekarze zyskują cenny czas, a dzięki zaoszczędzonym godzinom są w stanie obsłużyć większą ilość potrzebujących pacjentów. Wreszcie zmienia się ogólne postrzegania usług medycznych, jako prokonsumenckich, a tym samym zwiększa się ogólne zaufanie do opieki zdrowotnej. Zwolnienia lekarskie, e-recepty czy skierowania na badania, są wreszcie w zasięgu każdego pacjenta!